07 Kasım 2006

Ey Onur Şan hayranları, sesime kulak verin!

Duyanlar duymayanlara söylesinler. Ben Onur Şan değilim. Soyadımız benzer, ama aynı değil. Benim soyadım "s" ile yazılıyor.

Ayrıca sizinle konuşuyor olmam size değer verdiğim anlamına gelmiyor. İsmim benziyor diye türkü hayranı olmak zorunda da değilim. Türkü sevmiyorum, ben metalciyim. Beni türkü dinlemeye ikna etmenizin bir yolu yok. Önyargılı değilim, hayatımda hiç türkü dinlemeden türkü sevmemeye karar vermiş değilim. Lütfen bunları bir kenara not edin.

"Türkü bizim özümüzdür" ilkesini benimseyen arkadaşlara: Doğru olabilir, ama ilgilenmiyorum. Türkülere varmadan önce özümüzü oluşturan milyon tane şey var. Onlara sahip çıktın da mı gelip bana türkülerin ne kadar değerli olduklarını anlatıyorsun? Sen dinle türkülere sahip çık, ben de Türkçe'yi düzgün kullanmaya gayret ederek özümüze senden daha fazla sahip çıkayım. Hangi "-de"nin ayrı, hangisinin birleşik yazıldığından haberin var mı? Hani şu ortaokulda öğrettikleri. Peki "-ki"? Ne zaman birleşik yazılır, ne zaman ayrı yazılır bilir misin?

Martaval okumak isteyenler açsınlar birer blog, durmadan yazsınlar. Bakın ben kimsenin okumadığını bilerek düşüncelerimi ortaya koyuyorum. Çekinmeyin.

Kendinize iyi de olsa kötü de olsa bir bakın. Düşünmeden konuşmazsanız çok sevinirim.

Not: Onur Şan olmadığım için(!) üzülerek saçmalayan yüzlerce hayranının varlığı sebebiyle, kendisine derin bir antipati hissetmekteyim. Türkü fanatiği de olsam Onur Şan dinlemezdim. Şimdi defolabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder